CleanApp- irytujący problem.

Nie znalazłem jeszcze charakterystyki CleanApp, która zwróciłaby uwagę na problem związany z aktualizacjami. Sam niedawno pozwalając programowi działać zgodnie z jego przeznaczeniem usunąłem wszystkie nie zarchiwizowane czaty z Adium a dziś, po ściągnięciu nowej wersji Blogo skutecznie pozbyłem się go z dysku. Chciałbym więc ostrzec przed barbarzyńskim działaniem tego programu, zwłaszcza, że problem nie jest czymś regularnym. Bywa, że aplikacja „przeżyje” i usunięta do kosza zostanie tylko starsza jej wersja.

W każdym z opisanych przypadków proces wygląda tak samo. Odpalam appa, pojawia się mesydż o nowej wersji, chwilę później, okienko aktualizacji pokazuje dobrze znany obrazek:

Obrazek 3

Klikam i aktualizuję, sekundę później w doku pojawia się podskakująca ikona CleanAppa wraz z listą plików do usunięcia.

Obrazek 1

Dla jasności- na potrzeby tego wpisu wyciągnąłem program z kosza i powtórzyłem eksperyment z aktualizacją, stąd na liście jego ikona- są tam pozostałe pliki powiązane z programem, jakich pozbyłem się przy pierwszym usunięciu. Na liście nie ma nic na temat usuniętej wersji. Nie wiem więc, czy usuwam starszą, czy też już zaktualizowaną wersję programu. Klikam na perform, a po aplikacji nie zostaje nawet ślad. Tego samego dnia aktualizowałem 1password i problem nie wystąpił.

Rozwiązaniem wydaje się albo olanie żądania programu, albo odznaczenie ikony aplikacji z listy i usunięcie pozostałych plików. Wrócę jednak do problemu z Adium- by zabezpieczyć czaty muszę wiedzieć, gdzie są one zapisane i odhaczyć kolejną pozycję z listy. Takie rozwiązanie wydaje się absurdem- usuwanie programów ze wsparciem aplikacji pomocniczej, a tym bardziej bez niego nigdy nie nastręczało problemów. W tym przypadku ryzyko, że coś pójdzie nie tak, jest zdecydowanie zbyt duże. Program zostawiam na dysku ze względu na jego inne zalety, na przykład możliwość archiwizacji (na przykład wtedy, gdy potrzebuję pliku .img z posiadanej aplikacji). Samodzielne usuwanie programów przez drag&drop jest proste i skuteczne. Cóż, od dziś każda aktualizacja wywoływać będzie dodatkowy dreszczyk emocji.

Reklamy

One response to “CleanApp- irytujący problem.

  1. Pingback: Amnesia vs CleanApp- pierwsze porównanie « Appologia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s