ikony, ikony…

Louie Mantia, designer powiązany ze słynną Iconfactory, zdobył moje uznanie zbiorem ikon- „Ive drives„- co jakiś czas zaglądam więc na jego stronę, w nadziei, że olśni człowieka, i stworzy on w końcu seta wykorzystując swoje najnowsze pomysły. W jego zbiorach znajdują się dwa, powiedziałbym, klasyczne zestawy- reszta, to niestety ikony „pod publikę”- sety ze Star Treka, Wall-e, czy 300. Niestety, bo takie pomysły nudzą się i koniec końców będzie trzeba je czymś zastąpić- aż do kolejnej premiery… No, chyba, że autor pójdzie za ciosem i stworzy zestaw ikon równie powalających jak ta:

Obrazek 4

To oczywiście ikona Candybar, programu, który polubiłem przede wszystkim ze względu na możliwość przechowywania zestawów ikon i ich wymiany na takie perełki jak powyższa. Warto jednak pamiętać, że ze zmianą ikon można poradzić sobie samodzielnie. Rzadko kiedy trafia się bowiem set (zestaw) ikon, który przyjąłbym bezkrytycznie- zdarza się, że bardziej wyraziste ikony prezentują się dobrze na biurku, jednak w oknie Findera, czy w Mail nazbyt kontrastują z całością. Dlatego, z takiego zestawu lepiej wybrać na początek trzy, cztery ikony, sprawdzić, czy przypadkiem nie przeszkadzają nam w odnalezieniu jakiegoś katalogu czy programu.

W ten sposób, to jest bez wsparcia ze strony Candybar, wymieniłem u siebie ikony stosów, które w tym momencie prezentują się w ten sposób. By to zrobić, należy otworzyć okno informacji o katalogu (opcja+I) i przenieść ikonę na zasadzie drag & drop.

Obrazek 3

Ikony pochodzą z zestawu „Pry black„, ich autorem jest Jonas Rask, którego znalazłem w zakładkach bloga Mantii. Warto poświęcić mu chwilę uwagi, jego ikony odznaczają się wysoką jakością, ale przede wszystkim są zrobione ze smakiem. Poza tym autor oferuje kilka ikon znacznie ciekawszych niż oryginały, jak to jest na przykład przy okazji NewsFire.

Na koniec drobna uwaga- zmieniając tło biurka i ikony w Docku ciężko nie zauważyć, że ten często kontrastuje z resztą. Radą na zbyt jasny background Docka jest albo powrót do wersji 2D, albo odszukanie gotowego schematu barw. I tu przydatny link, który oszczędzi czas, jaki łatwo stracić na przeglądanie stron, z jedną dwiema propozycjami. Leoparddocks prezentuje największy znany mi zbiór schematów- warto choć raz spróbować dostosować jego barwę do reszty. Polecam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s