Dropzone

DropzoneIdeą programu Dropzone jest usprawnienie mechanizmu łączącego dany plik z konkretnym programem lub jego funkcją. Przypomina to skrót między procesami- używając Dropzone zamiast wykonania kilku osobnych poleceń (otwarcia programu, dodania do niego pliku, itd.), aplikacja pozwala użytkownikowi bezpośrednio otworzyć plik w programie.

Jedną z funkcji domyślnych programu Dropzone jest tworzenie załączników dla programu Mail. Przeniesienie dowolnego pliku do ikony programu w efekcie spowoduje otwarcie okna z nowym emailem i umieszczenie załącznika z z już skompresowanymi plikami. Przygotowałem krótki film, pokazujący, jak to działa:

Podobnie można również przenosić pliki z biurka wprost do konkretnego katalogu- w tym celu wystarczy wskazać ścieżkę dostępu w menu preferencji Dropzone (lub utworzyć nowy katalog) i wybrać odpowiednią funkcję- w tym przypadku będzie to „Move Files”:

Proces przenoszenia plików do folderu wygląda następująco:

Inne, widoczne na filmach programy takie jak VLC czy Rapidoresizer pozwalają otworzyć w nich konkretne pliki- umieściłem je tam, ponieważ żaden z nich nie jest programem domyślnym dla danego rodzaju plików. Sens takiego postępowania jest chyba jasny- chodzi oczywiście o skorzystanie z możliwości, jakich nie mają programy domyślne, a że zdarza się to rzadziej, warto mieć pod ręką coś, co zapewni szybki dostęp.

Dropzone jest programem dostosowującym się do potrzeb użytkownika- na stronie producenta ściągnąć można rozszerzenia oferujące dodatkowe funkcje takie jak upload obrazków do ImageShack, korzystanie z TwitDoc, usypianie Maca, itd.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s