BirthdayScannerX

BirthdayScannerBirthdayScannerX to menadżer urodzin, synchronizujący daty z książki adresowej z iCal. W moim przypadku tego typu aplikacje są koniecznością- w pamięci mam może pięć, sześć dat urodzin, coś trzeba było z tym zrobić. Autor programu najwidoczniej jest istotą myślącą- stworzył swoją aplikację nie marząc o krociach z tego tytułu płynących- jest freeware.

Na początku warto zadbać o to, by rubryka urodzin wyświetlała się w kontaktach. W preferencjach książki adresowej znajduje się szablon kontaktu, z kilku możliwości należy wybrać datę urodzin. Rzecz jasna, w tym momencie trzeba owe daty zdobyć- i tu ciekawostka: przeprowadźcie prosty eksperyment: spytajcie partnera, on owe daty zna. Jeśli w pobliżu takowej partenerki/ takowego partenera nie ma, przeszukajcie maile z niezapominajkami z pewnego serwisu społecznościowego…

Uzupełnianie dat możemy rozpocząć również w BirthdayScanner. Klikamy na „change”, pojawia się przyjemna dla oka rubryka z listą nazwisk. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych danych, wybieramy opcję „Import to iCal”. Przy pierwszej synchronizacji, program zapyta o utworzenie nowego kalendarza, przy następnych o to, czy może dodać nowe dane do już istniejącego. Proste.

Reklamy

9 responses to “BirthdayScannerX

 1. A czy nie szybciej: iCal/Preferencje/Ogólne/Pokaż kalendarz urodzinowy?

  • Spróbuj, to się przekonasz 🙂 iCal pokaże te dane, które użytkownik uzupełnił w książce adresowej, opisany przeze mnie program, ma ułatwić nam ten proces. Powiedzmy, że Twoja książka adresowa zawiera ok. 100 profili, a Ty masz wolną chwilę, i chcesz wpisać ich daty urodzin. W takiej sytuacji, moim zdaniem, lepiej posłużyć się narzędziem, które pozwoli przeglądać te dane w postaci listy i zautomatyzuje oba procesy- wówczas uzupełnianie ich idzie znacznie sprawniej.

 2. poza tym, program tworzy kalendarz z przypomnieniami, który możesz zsynchronizować ze swoją skrzynką pocztową. użytkownicy iPhonów i iPT nie muszą już trzymać aplikacji powiadamiających o urodzinach- no i masz cały mój wpis w streszczeniu.

 3. Moja książka adresowa zawiera 409 wizytówek (czy to miałeś na myśli pisząc profile) i sposób w jaki je przeglądam jest moim zdaniem wyjątkowo prosty i przyjemny. Wybieram wizytówkę i wpisuję datę. Raz klikając „zmień” mogę zmieniać dowolną liczbę wizytówek. Zatem przeglądanie moich kontaktów w innym programie mnie nie przekonuje.
  Książka adresowa również tworzy kalendarz w programie iCal, gdzie również mogę ustawić przypomnienia dla urodzin osób, o których chcę pamiętać. Zatem również mogę zsynchronizować go z pocztą email. Tylko po co. Dodatkowo „samosię” synchronizuje z moimi urządzeniami podpiętymi do mobile.me. W życiu nie myślałem, żeby instalować jakiekolwiek oprogramowanie przypominające o zdarzeniach na iPhone. Po co? Robi to przecież iCal.
  Nie znajduje zatem różnicy pomiędzy programem, który pobiera dane ze źródła, edytuje je i importuje z wbudowaną funkcjonalnością iCal i Address Book. Dla mnie program jest takim windowsowym rozwiązaniem. Skoro efekt jest taki sam, to po co go instalować, szukać i uruchamiać skoro nie trzeba tego robić.

 4. Czytając powyższe mam wrażenie, że mój wpis sponsoruje słowo „zatem”. 🙂

 5. I jeszcze mała poprawka, cofam zapis o możliwości email i powiadomień. Przejrzałem screeny programu i już wiem o co chodzi.

 6. sorry za brak obrazków, ale pisząc tego posta, nie wiedziałem jeszcze jak zamazywać na nich prywatne dane.

 7. Hi,

  I’m the author.

  Sorry, my polish is not good enough to write :), so here in english:

  The difference between the inbuilt „Birthdays” calendar in iCal and my program is:

  – the inbuilt calendar has no reminders, so you do not get remineded.

  – it is read-only, so you cannot add your own reminders

  – it only works for birthdays. But in Address Book, you can add other dates as well (anniversaries). BirthdayScannerX imports those too.

  – The inbuilt calendar only works for iCal. If you use Sunbird/Outlook/Google calendar/… whatever, you need another program. Like mine 🙂

  Cheers, Thomas

 8. a mi sie podoba i dziekuje za zapodanie linka i opisu. Tego mi bylo trzeba 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s