Jak nie zostać zhakowanym jak my, czyli Twitter poleca 1Password

Businessinsider, który jakiś czas temu donosił o ataku na konto pracownika serwisu Twitter, i wykradzeniu ważnych danych, dziś przytoczył tweeta Evana Williamsa, pracownika Tweetera, w którym ten poleca stosowanie 1Password.

Evan Williams polecaJak łatwo się domyślić, Williamsowi nie chodzi w tym momencie o promocję programu, któremu koniec końców zaufał. Raczej o zmianę jednego z najbardziej powszechnych nawyków wśród internautów- posługiwania się ograniczoną liczbą haseł. Zdecydowanie lepiej jest pozwolić wygenerować takie hasło programowi. Stosunkowo szybko zacząłem przekonywać się do tego zwyczaju, i choć na początku ciężko jest pogodzić się z tym, że hasła do danego serwisu  po prostu się nie zna (zna je program, ja przy sobie mam jego wersję mobilną „na wszelki wypadek”), z czasem generator haseł wydaje się niezastąpiony.

przykładowe hasło w generatorze 1Password-Cropped

Dlatego warto przemyśleć tą kwestię, stworzyć jedno hasło dla absolutnie najważniejszych stron, łatwe do zapamiętania, które będzie się co jakiś czas zmieniać/ modyfikować. Całą resztę warto powierzyć 1Password.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s