Mental Case- miły dla oka trening pamięci

Mental Case to program do nauki wszystkiego- nadaje się do przechowywania każdego typu treści, nie narzuca użytkownikowi, co powinno się w nim znaleźć, a co nie. Z jego pomocą możemy uczyć się słówek, zwrotów, adresów, czy recept, itd. Zaletą programu jest nie tylko elastyczność użycia, ale również jego wygląd i łatwość obsługi. Najprostszym sposobem na utworzenie notatki jest wypełnienie rubryk pytania i odpowiedzi. Do każdego z nich przypisać możemy obrazek, zdjęcie, fotografię z iSight.

Okno notatki

Nowa notatka automatycznie pojawia się na liście- w tym momencie możemy przystąpić do grupowania. Pogrupowane notatki wyglądają tak:

notatki w grupach

Mental Case wykorzystuje tak zwane flash notes. Ich nauka, w tym przypadku, opiera się na efekcie wizualnym Slideshow. Dostępnych jest kilka schematów wyglądu notatki, można też dostosować parametry takie jak czas wyświetlania, zredukować czas pozostały do nauki, czy określić notatkę jako nauczoną.

Program oferuje między innymi swobodne grupowanie rzeczy do zapamiętania. Samodzielnie tworzy lekcje, których powtórzenia program będzie się od nas domagać. Wykorzystuje skróty klawiszowe natychmiastowego tworzenia notatek, lekcji, zbiorów, etc. Mental Case umożliwia również backup danych. W tym miejscu można obejrzeć prezentację, jaką przygotowali twórcy programu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s