Overflow – szybki dostęp do plików i programów

Overflow to program wspomagający użytkownika w przeszukiwaniu przepełnionych stosów. Jego obsługa sprowadza się do przeglądania aplikacji i dokumentów, które można podzielić w grupy według własnego uznania. Usprawnienie, jakie ów program proponuje, doskonale sprawdza się w przypadku tych użytkowników, którzy przy odpaleniu aplikacji lubią korzystać z efektu wizualnego, jakiego dają leopardowe stosy, bądź też, potrzebują szybkiego dostępu do plików.

W trybie edycji użytkownik ma możliwość utworzenia dowolnej listy składającej się maksymalnie z piętnastu elementów. Swoje programy podzieliłem według tych używanych niemal codziennie, tych potrzebnych mi przy bardziej zaawansowanych czynnościach, i tych, które testuję, a które „gubią się” często w porządku alfabetycznym programów. Na obrazku poniżej widać pierwszą z kategorii.

Overflow

Jeśli chodzi o dokumenty, tam zwykle umieszczam rzeczy potrzebne mi przy projektach. Lubię tam jednak przechowywać pliki z Pages- kliknięcie na nie w oknie Overlow pozwala mi ominąć wybór szablonu- bywa, że kompletnie mnie to rozprasza, i zapominam, z czym biegłem do klawiatury.

widok dokumentów

Do zalet programu należy zarówno banalnie prosta obsługa, również w trybie edycji, jak i to, że owa chmurka nie znika- program czeka na decyzję użytkownika. Ta ostatnia cecha Overflow jest istotna dlatego, iż na każdej z ikon można „zadziałać” konkretnym plikiem lub programem. Na przykład, chcąc usunąć program z dysku, przenoszę go do ikony CleanApp. W ten sposób można również rozpakować archiwum, lub wykonać inną podstawową funkcję aplikacji.

Jest, niestety, programem płatnym, dlatego z tego miejsca zachęcam do szukania promocji w sieci- licencję Overflow swego czasu można było otrzymać reklamując akcję MacHeist na Twitterze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s