tips&tricks: Odchudzanie aplikacji w Xslimmer – backup danych.

Aplikacja, o której tu mowa, jest dobrze znana w blogosferze, a to, jak sądzę, usprawiedliwia jej skrótowe potraktowanie w tym miejscu. Dla przypomnienia: Xslimmer jest programem oczyszczającym aplikacje z nieużywanych wersji językowych i systemowych (np. tych dla komputerów z procesorem Intela lub odwrotnie).

Gdziekolwiek wiadomość o programie się pojawia, towarzyszą jej zarówno głosy zachwalające, jak i te, które wspominają o zaburzeniach w działaniu odchudzonych programów. Części z nich można by zaradzić, stosując się do porad takich jak nietykanie aplikacji systemowych, przejrzenie (dokładne) listy programów do odchudzenia. Można również skorzystać z „czarnej listy”. Zawiera ona przygotowaną przez autorów Xslimmer listę programów, które sprawiają kłopoty po odchudzeniu, można ją wydłużyć o te aplikacje, które Xslimmer ma pominąć przeszukując folder z programami. Najważniejsze jest jednak zadbanie o backup danych. I tu chciałbym przedstawić sposób, w jaki należy go wykonać.

Na początku, zaznaczamy opcję archiwizacji danych w menu preferencji programu.

preferencje Xslimmer

Następnie wybieramy aplikację, którą zamierzamy odchudzić przeciągając ją do okna głównego (użytkownikom, którzy do tej pory nie korzystali z programu, polecam ściągnięcie sobie czegoś np. z iusethis.com i testowanie Xslimmer w ten sposób).

aplikacja gotowa do odchudzenia

Klikamy przycisk „Slim!”. W tym momencie program może poprosić nas o podanie hasła systemowego. Po zakończonym procesie w folderze z danymi znajdzie się archiwum programu- to ta jego część, z której Xslimmer go odchudził.

archium odchudzonego programuPrzywracanie danych wymaga otwarcia okna „History” – zawiera ona wszystkie dane na temat działań Xslimmer. By przywrócić dane należy kliknąć tu:

backup w Xslimmer

Program poprosi jeszcze o potwierdzenie czynności, koniec końców, aplikacja wróci do swoich domyślnych rozmiarów:

beckup w Xslimmer 2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s