Sapiens- pamiętliwy app launcher.

Jeśli uważacie, że system powinien zawierać jedynie najpotrzebniejsze aplikacje, pomińcie ów wpis. W tym przypadku muszę dać upust swojej skłonności do efekciarskich aplikacji i przyjemności obcowania z nimi- Sapiens jest programem, którego obsługa sprawia mi taką frajdę, że po prostu nie mogę się powstrzymać!

W działaniu sprowadza się on do zapamiętywania ostatnio uruchamianych aplikacji, które wywołać można z pomocą kliknięcia w ikonę w Docku, skrótu klawiszowego lub gestu myszki na biurku komputera. Po jego uruchomieniu mam również możliwość wpisania nazwy aplikacji, z której nie korzystałem przez dłuższy czas. To w sumie aż cztery możliwości. W ich efekcie otrzymujemy takie oto okienko:

Okno programu Sapiens

Każdej wskazanej na liście aplikacji mogę przypisać priorytet, lub kazać programowi zapomnieć o niej- program uczy się, zapamiętując moje poczynania (ich efekt możemy obejrzeć w ustawieniach programu- dostępny jest tam etap rozwoju, na jakim program obecnie się znajduje). Programy mogę pogrupować trójkami, czwórkami i piątkami (na życzenie możemy pomniejszyć rozmiar okienka). Jeśli chodzi o możliwości dopasowania aplikacji do potrzeb użytkownika, to trzeba przyznać, programiści odwalili tu kawał dobrej roboty.

Czymś genialnym jest w tym przypadku zastosowanie techniki drag&drop- należy kliknąć i przytrzymać dany plik, następnie wykonać gest myszką lub posłużyć się skrótem klawiszowym, by otworzyły się programy powiązane z rodzajem pliku, jaki trzymamy.

Jak widać na zrzucie z ekranu, w centrum znajduje się najczęściej używana przeze mnie aplikacja- Overflow, która spełnia dokładnie tą samą funkcję szybkiego uruchamiania aplikacji.

układ "Pentastar"

O tym, którą z aplikacji wybrać, zadecyduje kwestia licencji- autorzy programu proszą o zarejestrowanie aplikacji, niezarejestrowana nie nosi żadnych widocznych (na pierwszy rzut oka) ograniczeń. Zapraszam do testowania i dzielenia się wrażeniami w komentarzach.

Reklamy

2 responses to “Sapiens- pamiętliwy app launcher.

  1. pewnie beda jakies ograniczenia…. http://www.donelleschi.com/sapiens/register.html

  2. z tego, co zdążyłem zauważyć, program prosi o wsparcie finansowe- tekst o tym pojawia się co jakiś czas przy wywołaniu głównego okienka- zablokowanych funkcji nie widzę. słowem, da się przeżyć 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s