LittleSnapper- nowe funkcje programu

LittleSnapper


Nie tak dawno pisałem o LittleSnapper wstępnie porównując go z docenionym przez użytkowników Voila- już wtedy wydawał mi się programem ciekawszym, zwłaszcza na poziomie edycji obrazu. Możliwość otwarcia strony internetowej w programie nadal się sprawdza. Pozwala wyodrębnić jej część po najechaniu kursorem i błyskawicznie osiągnąć zamierzony efekt. Tak zwany websnap jest idealnie zeskalowanym obrazem, którego dodatkowa obróbka: dodanie tekstu, podkreślenie, czy zamazanie fragmentu nie nastręcza żadnych problemów.

Wraz z ostatnią aktualizacją twórcy LittleSnapper udowodnili, że nadal pragną udoskonalać swój program. Tym razem skupiając się głównie na procesie zrzucania z ekranu. Tu zmieniło się wiele.


Safari i LittleSnapper

Jak widać na zrzucie, dodano linijki mierzące rozmiar obrazka, wprowadzono bardziej widoczne ramki oraz tło, by lepiej wyróżnić interesujący fragment. I najważniejsze – wprowadzono button „Snap”. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi spędzić nad obrazem dłuższą chwilę, spokojnie przyjrzeć się efektowi i dopiero potem zadecydować o wykonaniu zrzutu- mówiąc inaczej, zrezygnowano z automatycznego tworzenia obrazka. Nie miałem też problemu ze zrobieniem podwójnego zrzutu- po prostu dwukrotnie wybierając skrót klawiszowy.

Kolejnym rozwiązaniem jest mechanizm nazywania obrazów od nazwy programu, z którego pochodzi. Inaczej mówiąc- zrzut z Safari będzie nosił nazwę przeglądarki, z Pages, będzie nazywał się tak jak edytor tesktu, itd. (oczywiście nazwę pliku można dowolnie moderować). Lubię tą nową opcję, uważam, że podobne rozwiązanie powinno wejść do systemu w miejsce „obrazków 1/2/3”. Obrazy nadal wykonywać można za pomocą skrótów klawiszowych obejmujących zrzut z całego ekranu, obszaru czy okna- po kilku dniach z programem te rozwiązania okazują się bardzo przydatne.
Preferences- skróty
Udogodnieniem, które zrównywał LittleSnapper z Voila była możliwość przechowywania obrazów w katalogach. Tu również wprowadzono nowe rozwiązanie, dodając do sidebaru kolekcje.
Preferences- kolekcje
Momentami pomysł wydaje się nieco naciągany- to tak, jakby w iPhoto pojawiły się katalogi o nazwach „zdjęcia z imprezy”, „wypad za miasto”, „u wujka Stefana”, sam jednak organizuję zdjęcia według źródła ich pochodzenia np. „iPhone”, i właśnie ta nowa kategoria w LittleSnapper będzie przeze mnie używana chętnie.

Wprowadzono też tagi, których zalet podkreślać nie muszę- okienko edycji i sposób ich dodawania nie nastręczają żadnych kłopotów. LittleSnapper jest programem, którego używam niemal przy każdym wpisie na blogu, widać tam efekty, o których tu nie wspominałem.

O innych zaletach programu, np. dostosowaniu rozdzielczości zrzutu do typu maczka, wprowadzeniu własnego formatu przy eksporcie, opcji quick look, nowościach w kwestii publikacji screenshotów w galerii internetowej, czy ich uploadzie do serwisu Flicker dowiedzieć można się ze strony autorskiej, lub w trakcie testowania programu-  do czego zachęcam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s