Filmy, napisy, gadżety: RoadMovie i Submerge

Całkiem niedawno Jörgen Isaksson skończył pracę nad nową wersją RoadMovie, programem eksportującym filmy na urządzenia przenośne. Tym razem rozszerzył ofertę o wersje przeznaczone do publikacji w sieci i upload do serwisu YouTube (dokładna lista możliwości programu znajduje się na stronie).

RoadMovie- możliwości eksportu
Oczywiście program nie mógł obyć się bez renderowania napisów, mojej ulubionej funkcji, polegającej na dopasowaniu znalezionych napisów do posiadanej wersji filmu- była ona dostępna już w Submerge i nadal sprawuje się przyzwoicie. Wystarczy dodać film, który zripowaliśmy sobie z płyty, dodać napisy w formacie .srt, .sub lub micro DVD, a program je dopasuje. Jeśli napisy są w wersji polskiej należy pamiętać o tym, by w „Encoding” wybrać ISO latin 2.

RoadMovie- kodowanie

RoadMovie nie nastręcza żadnych problemów, jest posty w użyciu i nie wymaga dłuższych wprowadzeń. Ciekawostką, z której co prawda jeszcze nie skorzystałem, jest możliwość wrzucenia do programu kilku filmów i stworzenie kolejki- rzecz jest do wypróbowania, obawiam się jednak zaburzeń stabilności, które zdarzały się wcześniej.
Na konwersję standardowej długości filmu potrzeba ok. 1,5 do 2 godzin- dokładnie takie same wyniki osiąga dużo tańszy Submerge. Wydaje mi się, że od nowego dzieła można było spodziewać się zmian w tym względzie, zwłaszcza, że wspomina się o nowym, szybszym sposobie konwersji. W tym momencie pozostaje mieć program na oku, korzystniejszym rozwiązaniem będzie pozostanie przy Submerge.
Reklamy

3 responses to “Filmy, napisy, gadżety: RoadMovie i Submerge

  1. Czy znasz jakieś oprogramowanie (lub sposób) jak przerobić napisy w najpopularniejszym formacie .txt na .srt?

  2. Czas renderingu mozna drastycznie skrocic uzywajac kostki Elgato turbo.264 (na iMac’u 2.4GHz – osiaga 0k. 60 klatek na sek. w kodowaniu na iphona) a jeszcze lepiej turbo.264 HD (ta wyciaga ok. 100-120 klatek). Napisy na SRT bardzo ladnie przerabia PYM Player (w jednym katalogu mysimy miec film i napisy jako TXT. Klikamy jablko + K – wskazujemy film – napisy pojawią się jako SRT w kodowaniu UTF-8.

    Z ostatnia wersja RoadMovie pojawil sie u mnie problem z wywalaniem sie programu po przeciagnieciu na niego filmu :(. Zmuszony zostalem przez to uzywac softu ELGATO ktory jest tak samo funkcjonalny z wyjatkiem dodawania metatagow do filmow.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s