Concentrate: zmień Maca w idealne środowisko pracy

Większość z nas nie ma wpływu na otoczenie w stopniu, w jakim wymaga tego od nas praca, którą staramy się ukończyć. Nie możemy wydzielić w otoczeniu elementów, które nas inspirują, od tych, które ewidentnie starają odwieść nas od celu. Koniec końców rozpraszać może nawet samo korzystanie z komputera. Owszem, Macintoshe nie hałasują, należą też do wyjątkowo posłusznych narzędzi. Problem w tym, że część z naszych nawyków, jak na przykład ulubiony poziom głośności, powiadomienia Growl, dźwięk nadchodzącej poczty, wiadomości z komunikatorów, skonstruowane są tak, by to na nich koncentrowała się uwaga użytkownika. Zaradzić można temu na wiele sposób, jednym z nich jest Concentrate, program pozwalający przygotować naszego Maca do pracy.

Concentrate

Obsługa programu sprowadza się do ustalenia kilkunastu reguł, jakie muszą byc spełnione, by zapewnić nam święty spokój. Program jest w stanie zrobić naprawdę wiele w tym względzie.

W menu nowej aktywności wybrać możemy programy, które mają zostać uruchomione na czas trwania projektu, jak i te z nich, które mają zostać zamknięte po jego rozpoczęciu. Podobnie, Concentrate jest w stanie uruchomić dokumenty, których potrzebujemy, otworzyć lub zablokować pożerające czas strony internetowe jak Facebook czy Twitter.

ConcentrateUżytkownik może również zarządać uruchomienia konkretnych skryptów, zmienić tapetę na mniej rozpraszającą, ustawić konkretny status w powiadomieniach iChat czy Growl.

Po ustaleniu wszystkich parametrów program przechodzi w tryb pomiaru czasu trwania projektu- maksymalnie 60 min.

Concentrate - pomiar czasu

Concentrate - pomiar czasu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s