Dziesięć programów zmieniających oblicze Docka, które warto znać

SuperDocker (free)

Aplikacja pozwala zmodyfikować każdy dostępny parametr Docka, począwszy od sposoby minimalizowania okien, jego pozycję, i wygląd zawartości stosów. Program modyfikuje również kilka ustawień systemowych iniektóre parametry Safari, Time Machine, Dashboard, Findera. Polecam!

SuperDocker

SuperDocker

Docks (Shareware)

Aplikacja tworzy zestawy dla Docka w oparciu o programy, jakie ma zawierać. Przykładowo, pozwala utworzyć multimedialną wersję Docka, zawierającą jedynie ikony programów do odtwarzania filmów. Podobnie możemy posegregować ikony programów i utworzyć nowe schematy dla Docka „do pracy”, obróbki grafiki itd.

Docks

Docks

Doctopus (Shareware)

Ten program pozwala umieścić na ikonach aplikacji w Docku dodatkowe symbole. Przykładowo, iCal może mieć plakietkę z oznaczeniem liczby terminów na dziś, Mail informacje o nieprzeczytanej poczcie z innego konta, katalogi w stosach informację o własnych rozmiarach. Ikona iTunes otrzyma symbol pozwalający odtwarzać muzykę. Dodatkowo Doctopus pozwala przypisać ikonom symbole otwierające menu programu czy wykorzystania pamięci.

Docktopus

Docktopus

DockChanger (Shareware)

Aplikacja modyfikująca wygląd Docka. Program posiada spory zestaw gotowych schematów wyglądu Docka- zarówno w wersji 2D i 3D. Każdy z nich można modyfikować według tematu tła, separatora i ikony wskaźnika uruchomionej aplikacji.

DockChanger

DockChanger

Dock Library (free)

Program pozwala zarządzać zasobami modyfikującymi wygląd Docka ze stron LeopardDocks.com i LeopardDocks.net.

Dock Library

Dock Library

Dock Dodger (free)

Program pozwala zredukować liczbę ikon w przeładowanym Docku. Po umieszczeniu wybranej aplikacji w oknie programu, Dock Doger sprawi, że przy następnym uruchomieniu, ikona programu nie pojawi się w Docku. Dock Dodger stosuję przy programach, które zwykle pojawiają się jednocześnie w Docku i pasku menu lub niewielkich programach jak Curb.

Dock Dodger

Dock Dodger

Dockables (free)

Zestaw skryptów umożliwiających nartychmiastowe wywołanie funkcji Backup Time Machine, zamknięcia wszystkich aplikacji, ukrycia ich, opróżnienia kosza, wysunięcia płyty CD i kilku inncyh. Dockables można ustawić jako dodatkowy stos.

Stos z Dockables

Stos z Dockables

DockSpaces (free)

Program do modyfikacji wyglądu Docka i przypisania każdemu ekranowi Spaces jego dostosowanej do potrzeb użytkownika wersji.

DockSpaces

DockSpaces

WeatherDock (free)


Niewielka aplikacja pozwalająca wyświetlać informacje o pogodzie w Docku lub pasku menu. Lista możliwości programu jest całkiem spora i obejmuje wybranie konkretnego miasta, modyfikacje wyglądu ikony, rodzaj powiadomień, sposób ich wyświetlania, a nawet informacje głosowe.

Menu WeatherDock

Menu WeatherDock

Hierarchical Dock (free)

Program tworzy stos z dowolnie wybranym katalogiem. Po jego rozwinięciu zawartość widoczna będzie w postaci listy ułatwiającej zorientowanie się w zawartości. Przydatny zwłaszcza w przypadku katalogów archiwalnych obejmujących spory zestaw elementów.


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s