Monitor 3.0: twoje ulubione strony pod kontrolą

Dziś ukazała się trzecia odsłona darmowego programu Monitor pozwalającego utrzymać w jednym oknie kilka stron internetowych, prowadzić notatki i zarządzać rzeczami do zrobienia.

W poprzedniej wersji Monitor oferował zestaw stron, który zaczynającemu pracę z programem sugerował sposoby jego wykorzystania. Należały do nich serwisy takie jak Twitter, strona Paypal czy Gmail. Nowa wersja Monitora skłania użytkownika do wykorzystania własnej inwencji.

Pomyślcie o jakiejkolwiek ulubionej stronie internetowej, którą często odświeżacie, o wszystkich subskrypcjach komentarzy pod wpisem na ulubionym blogu zasypujących skrzynkę pocztową, obserwowanym wpisie na forum. Monitor jest doskonałym miejscem na zgromadzenie ich obok siebie.

Monitor główne okno programu

Monitor główne okno programu

Kolejną rzeczą wartą wspomnienia jest prowadzenie notatek w Monitorze. Zaczynamy od utworzenia nowego kontekstu, następnie tworzymy nową notatkę, przesuwając kursorem nieco na prawo klikamy dwa razy by dodać komentarz. Przykładowy zestaw wygląda w ten sposób. Jak widać, notatki można również przeglądać w osobnym, eleganckim oknie. Działa ono również jako menadżer notatek podczas gdy główne okno programu jest zamknięte.

Monitor- Notatki

Monitor- Notatki

Dział „do zrobienia” korzysta z kontekstów utworzonych przy pracy z notatkami. By utworzyć nowe zadanie można posłużyć się skrótem opcja+N. Ustalenie priorytetu między niskim, średnim i wysokim odbywa się poprzez najechanie kursorem na ostatnią rubrykę po prawej stronie, oznaczoną symbolem wykrzyknika.

Monitor- To Do's

Monitor- To Do's

Program polecam każdemu, kto chciałby zwolnić nieco miejsca w przeglądarce internetowej i oszczędzić sobie zachodu z odświeżaniem forów, komentarzy, okna poczty, aukcji na Allegro itd.

Monitor posiada tryb pełnoekranowy, możliwość przełączania się między zakładkami z pomocą skrótów klawiszowych. Można w nim modyfikować ustawienia czasu odświeżania strony i rozmiaru czcionki.

Do obrazu dysku dołączona jest wersja dla Tygrsya.

Reklamy

2 responses to “Monitor 3.0: twoje ulubione strony pod kontrolą

  1. Super tylko, że trzeba mieć to na kompie, ja używam wersji www i działa przednio 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s