Home Sharing w iTunes 9

Można by pomyśleć, że rozwiązanie to służyć ma jedynie ludziom, którzy wolne chwile wolą spędzać na słuchaniu muzyki niż na bieganiu z pendrivem od komputera do komputera. Chyba jednak najlepszą rzeczą w przypadku Home Sharing jest potencjał, jaki tkwi w tym rozwiązaniu- iPhoto, dokumenty do druku, filmy z dysku, wszystko aż się prosi o rozszerzenie funkcjonalności nowej opcji iTunes. Celem więc byłoby stworzenie multimedialnego centrum w każdym, że tak powiem, gospodarstwie domowym 🙂 Home Sharing to w końcu nic innego jak rozszerzenie możliwości AirPort, które do tej pory rozwijało skrzydła wspierane przez AirPort Extreme czy Time Capsule. Tym razem jednak otrzymujemy narzędzie sprowadzające jego obsługę do „one-click”.

Home Sharing w iTunes 9

Home Sharing w iTunes 9

HM wymaga podania hasła do konta iTunes Store. Poza oczywistymi oczywistościami, zaletą takiego rozwiązania jest dostęp do „Geniusza” drugiego użytkownika. W jego najnowszej wersji oznacza to na przykład skorzystanie z gotowych miksów, ułożonych według zawartości biblioteki. Kolejnym kapitalnym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z playlist użytkownika i ułatwienie sobie sprawy z przeszukiwaniem zawartości biblioteki tylko o rzeczy, których sami nie posiadamy. Można na przykład skorzystać z opcji 25 najczęściej granych utworów i na bieżąco obserwować ewolucję muzycznych gustów użytkowników.

Home Sharing pozwala więc zdefiniować nasze zasoby jako jedną wielką domową bibliotekę. Wraz z tym rozwiązaniem kończy się zaśmiecanie dysków kopiami tego, co i tak znajduje się w domu- czy będzie to ulubiony film dziadka, czy playlista siostry, ich odtworzenie nie będzie stanowić żadnego problemu.

Reklamy

2 responses to “Home Sharing w iTunes 9

  1. Zgadzam się odnośnie HomeSharing. Nie szukając daleko to już nawet w Redmond na to wpadli, robiąc takie multimedialne centrum w Win7. A tak na marginesie, ciekawe czy będzie to działać 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s