Odkryte na nowo: 1Password 3.0 (beta)

Na użytkowników Snow Leoparda czeka mała niespodzianka- aktualizacja 1Password dla tego systemu aktualizuje program do wersji 3 (za darmo).

1Password

Przygotowania do tej wersji trwają od bardzo dawna, o najważniejszych związanych z bezpieczeństwem zmianach Agile Solutions informowało w swoim newsletterze i opisach aktualizacji. Najważniejsza z nich dotyczyła zmian w zakresie przechowywania haseł- 1Password od dawna oferuje własny, niezależny od systemowego format. Jakie więc zmiany wprowadza nowa wersja 1Password?

Na początku warto wspomnieć o nowej funkcji przechowywania licencji. Niby nic, zdecydowanie lepiej jest mieć ten problem z głowy. Kolejną rzeczą jest wprowadzenie tagów, które są zdecydowanie wygodniejszą formą organizacji danych niż przydzielanie ich do grup. Właśnie jeśli chodzi o wygodę i ulepszenia w zakresie aktualizacji poczyniono najwięcej.

Po pierwsze, każdy wpis można w tym momencie spersonalizować, na przykład dodając obraz ze screenshotu kojarzący się z przechowywanym hasłem. W dostępnych obecnie trzech formach widoku haseł takie rozwiązanie przyspiesza odszukiwanie haseł. W osobnym dziale możemy również przeglądać hasła wygenerowane przez program i w łatwy sposób je zmodyfikować. Ciekawą sprawą jest również zwiększenie możliwości edycji wpisów. W tym momencie ilość okienek, które możemy uzupełnić, zmienia się w zależności od rodzaju strony internetowej, istnieje możliwość zablokowania ciasteczek czy ustalenie priorytetu hasła.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz korzystałem z możliwości „Wallet Item”, ale w tym momencie możliwości są naprawdę bardzo interesujące. Poza standardowym przechowywaniem danych o koncie bankowym według kilku zachodnich standardów, można obecnie zapisać dane na temat sieci AirPort Extreme, bazy danych MySQL, konta MobileMe, iTunes, Amazon, FTP, komunikatorów internetowych, itd. Chodzi o to, by 1Password posiadał hasła do miejsc, do których nie ma dostępu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s