Więcej wsparcia dla Snow Leoparda!

Z zaskoczeniem muszę przyznać, że odstawienie wielu dodatków i cierpliwe czekanie na ich nowe, dostosowane do Snow Leoparda, wersje przychodzi mi z pewną łatwością. Mieszane uczucia pojawiają się dopiero wtedy, gdy w grę wchodzi opieszałość ze strony znanych firm, od lat współpracujących z Apple. Programy wielu z nich w nowej wersji nie działają jak powinny, lub po prostu- nie działają wcale.

Chyba największym jak dotąd problemem była sprawa drukarki Canona, której firmowy soft po zainstalowaniu systemowych sterowników do niej odmówił posłuszeństwa. Brzydki i wolny program do zarządzania moim kombajnem od tego czasu nie chce przyjąć do wiadomości istnienia skanera. Natomiast same skany robi się znakomicie z poziomu preferencji systemowych. Cieszy przede wszystkim szybkość ich wykonywania i brak potrzeby obrabiania skanów z białych fragmentów. Nieco podobnie przedstawia się sprawa wsparcia ze strony Logitech. Mam nadzieję, że aktualizacja oprogramowania do mojej myszki rozwiąże problem niedziałających pod Snow Leopardem bocznych przycisków…


Bywa jednak i tak, że współpracy odmawiają ulubione programy 3rd Party- w moim przypadku dzieje się tak z Glims, co jestem w stanie przeżyć, i z Quicksilverem, co skazuje mnie na niepomyślne próby odpalenia jakiejś aplikacji z pomocą skrótu klawiszowego. Takich problemów jest oczywiście dużo więcej- nie działa Flip4Mac, AdBlock, czy Wide Mail, a Flash stał się okropnie pamięciożerny.

Jeśli zaś chodzi o Quicksilver problemem są zainstalowane pluginy. Najprostszym sposobem wydaje się więc po prostu odinstalowanie ich w starszej wersji, a jeśli na to za późno, usunięcie ich z katalogu (~Library/Applications Support/Quicksilver/Plugins). Nie wiadomo, który dokładnie wywołuje ów problem, trzeba wiec usunąć wszystkie- niestety, takie rozwiązanie spowoduje co prawda, że QS się uruchomi, nie da się jednak nic wpisać do jego okna.

Ja jednak dowiedziałem się o tym po fakcie, mając już zainstalowanych kilka ulubionych pluginów w zaktualizowanym Quicksilver…Po prostu, zamiast sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, szukałem tego, który może wywoływać problem z uruchomieniem aplikacji. Nie pozostało mi nic innego, jak spróbować zainstalować program raz jeszcze. Na pierwszy rzut oka, może wydawać się to równie dyletanckim rozwiązaniem, skoro jednak pluginy już nie blokują programu, wszystko powinno zadziałać- i faktycznie, pomogło.

Quicksilver działa- to najważniejsze. Zainstalowane pluginy powiązane są z Growl, iCal, iChat, Image Manipulations, Google Calendar, Apple Mail i Adress Book. Szkoda, że o całym problemie nie można dowiedzieć się chociażby z pliku readme, prostej wiadomości typu: „przy aktualizacji, odinstaluj pluginy, niektóre wywowołują problemy”- coś w tym stylu naprawdę mogło by pomóc.

W tym momencie zamykam pierwszy okres istnienia tego bloga. Z okazji zbliżającego się wyjazdu i braku jakiegokolwiek kontaktu z Macami i Internetem przez następne 4 tygodnie, w tym miejscu chciałbym podziękować za wsparcie przy pisaniu. Również tych kilka tysięcy odwiedzin dla początkującego blogera stanowi powód satysfakcji. Dzięki.

Reklamy

6 responses to “Więcej wsparcia dla Snow Leoparda!

 1. Przyznam, że nie rozumiem podejścia niektórych firm do problemu dostosowania swoich programów do nowego systemu Mac OS X. Firmy te od wielu miesięcy dysponowały wersjami developerskimi SL i nie przygotowały na czas odpowiednich uaktualnień. Mam tu na myśli produkty komercyjne. Te same firmy w przypadku systemu Windows zapewniają pełne wsparcie nowego systemu od razu. Nieustanne lekceważenie użytkowników systemu Mac OS X jest irytujące tym bardziej, że z reguły użytkownicy Ci muszą płacić więcej za ten sam produkt niż użytkownicy Windows.

 2. jeśli chodzi o kwestię płacenia, to wydaje mi się, że coś zdążyło się zmienić- jeśli jakiś produkt wymaga softu dla dwóch, trzech OS-ów, to dołącza się do niego płyty CD, albo udostępnia sterowniki w sieci, a cena jest jedna (jeśli znasz jakiś przykłady przeczące temu, to chętnie posłucham).

  Ciężko o uogólnienia, ale chyba lepiej ze wsparciem jest tylko w przypadku płatnych aplikacji- np. Things do czasu pojawienia się Snow Leo przeszedł już trzy aktualizacje, program wciąż się rozwija- podobnie 1Password, który przydaje się bardzo (Keychain w SL nie działa najlepiej).

 3. Flip4Mac WMV Beta Download

  New! Flip4Mac WMV 2.3.0.11-BETA
  Supports Mac OS X Snow Leopard build 10A432

  http://dynamic.telestream.net/downloads/download-flip4macwmv-beta.asp

 4. Pisząc o płaceniu więcej miałem na myśli wyłącznie komercyjne oprogramowanie niektórych bardzo znanych firm, które sprzedawane są zawsze oddzielnie w wersji na Win i w wersji na Mac.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s