OmmWriter- minimalistyczny edytor tekstu

OmmWriter przypomina działaniem WirteRoom, lub edycję tekstu z poziomu fullscreen, gdzie pracę z tekstem sprowadza się po prostu na przelewaniu swoich myśli, a jego edycja sprowadzona jest do kilku podstawowych funkcji.  Mówiąc inaczej, jest to aplikacja pozwalająca odpocząć od biurowego charakteru większości edytorów tekstu.

Menu programu i okno tekstu OmmWriter

Pierwszą rzeczą, na jaką zwróciłem uwagę to pomysłowe menu, które odsłania się przy poruszeniu myszki, trzeba przyznać, składa się z dość nietypowych elementów, takich jak wybór tła czy podkładu muzycznego, który zapewni skupienie się na tekście. Można tu również powiększyć czcionkę, zmienić styl i w prosty sposób zapisać plik w formacie .txt lub własnym, pomyślanym do dalszej pracy w OmmWriter.

przykładowy tekst w OmmWriter

Mimo, iż do efektywnej pracy nie potrzebuję ani szumu fal, ani neutralnego tła, to dobór elementów i sposób wyświetlania tekstu jest ciekawym rozwiązaniem. Dobór czcionek, kontrast między tekstem a tłem powoduje, że przyjemnie jest tu również czytać dłuższe partie tekstu.

Program znajduje się w wersji testowej, co tłumaczy jego ograniczone możliwości (np. brak obsługi formatu .doc), z tym większym zainteresowaniem śledzić będę jego ewolucję- dodanie możliwości wysłania tekstu wprost do bloga, mogłoby skusić wielu jego potencjalnych użytkowników.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s