Usprawnienie wysyłania załączników dzięki Filemailer

Filemailer to dobra darmowa aplikacja wspierająca użytkownika w wysyłaniu maili z załącznikami. W jaki sposób? Oddzielając od siebie dwie czynności- pisanie maila i wysyłanie załącznika. Filemailer zwalnia z obowiązku pisania całego listu po to tylko, by wysłać obiecany plik, i zastąpić go jednym standardowym zdaniem.

W wersji darmowej edycja tej formułki jest niemożliwa, wpisanie w to pole czegoś od siebie w stylu „oto plik, na który czekałeś” wiąże się z potrzebą wykupienia licencji. Pomijając ten fakt, szybka konfiguracja z konta, a następnie utworzenie grup użytkowników (jeśli wysyłanie załączników należy do codziennych obowiązków) jest proste i bardzo przydatne. Później wystarczy już tylko przeciągnąć plik… gotowe!

domyślna treść listu z załącznikiem

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść Filemailer jest to, iż aplikacja ta nie pozwala klientowi poczty zbytnio przybrać na wadze- nasze załączniki przechowywane są wówczas jedynie na serwerach poczty. Żaden z większych plików nie zapycha już archiwum wysłanych maili.

Uwaga użytkownicy gmaila: przy konfiguracji konta skorzystajcie z portu 465:

poprawnie skonfigurowane konto gmail

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s