W tym odcinku…

zacznę od wspomnień, a dokładnie od Kavamovies (link do tekstu). Jak wiadomo, jest to program dla kinomaniaków, osób szukających informacji o rzadkich filmach a czasem, po prostu, dostępu do nich. Kolejnym z cyklu był Automatic (link), nomen omen, automatycznie pobierający nowe pliki p2p- i to zaraz po ich ukazaniu się na stronach internetowych. Oba programy wymagały pewnego doświadczenia ze strony użytkownika, tym razem coś absolutnie dla newbies – Ted.
Jeśli chodzi o nazwę, autor nie pokwapił się nawet wymyślić czegoś zaczynającego się literą „i”- program w swej prostocie jest jednak dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie chce spędzać wieczoru na poszukiwaniach, raczej, na oglądaniu kolejnego odcinka, nie wiem, dajmy na to True Blood.
Po zamontowaniu programu w katalogu, warto przyjrzeć się ustawieniom, wybrać katalog pobierania, zaznaczyć, według uznania, czy program ma pobierać pliki skompresowane (zip, rar, itd.). Później czeka nas już tylko wybranie z listy nazwy serialu, Ted zadba o resztę, czyli odszuka najnowszy odcinek, pobierze plik i przekaże go do Transmission Taki z niego poczciwy typ.
ted
Program jest w wersji polskiej, współpracuje z Growl. Jest całkiem ok.

Reklamy

2 responses to “W tym odcinku…

  1. Polskie tłumaczenie jest tak niedopracowane, że postanowiłem zmienić wersję programu na angielską. „Otwóż” w menu rox.

  2. faktycznie, można by nad tym popracować. np. „Ukryj Tedzia”, albo „o Tadku”. btw. ciekawe, w jaki sposób w tworzenie programu zaangażowało się Joost (?)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s